top of page

Vårt syfte

Vi hjälper dig med energismarta lösningar för en hållbar framtid

Vi är proffs på

Vi är certifierade solelsinstallatörer. Vi kan hjälpa dig med allt från projektering till installation. 

Om vi ska nå våra miljömål i Sverige måste vi alla börja någonstans. Att satsa på att energieffektivisera sitt hem, skaffa elbil och solceller är en bra investering för framtiden. Att du sedan kan komma att tjäna pengar på det är en extra bonus. Vi kan hjälpa dig, att hjälpa miljön. 

Vinnare av årets klimatpris

Hösten 2022 vann Energy Effective Solutions Strängnäs kommuns klimatpris 

Läs mer om våra priser

Vinnare av Strängnäs affärslivspris

Under Strängnäs näringslivsgala 2022 vann Energy Effective Solutions årets affärslivspris 

Läs mer

Våra värderingar

Våra medarbetare

Ida Norström

Ida Norström

VD 076 172 99 54 Ida@eesolutions.se

Staffan Schager

Staffan Schager

Projektledare och arbetsledare 072 329 64 00 Staffan@eesolutions.se

Patrick Waax

Patrick Waax

Projektledare Elservice 073 566 2574 Patrick.waax@eesolutions.se

Tonny

Tonny

Elektriker tonny@eesolutions.se

Jonas

Jonas

Elektriker jonas@eesolutions.se

John

John

Elektriker john.stockenstam@eesolutions.se

Gheath

Gheath

Elektriker gheath@eesolutions.se

Fatih

Fatih

Elektriker fatih.demirel@eesolutions.se

Huseyin

Huseyin

Elektriker

Eddie

Eddie

Solcellsmontör eddie.kouakou@eesolutions.se

Simon

Simon

Solcellsmontör simon.friman@eesolutions.se

Nicu

Nicu

Solcellsmontör

Victor

Victor

Lärling Elektriker victor@eesolutions.se

Teah

Teah

Chefssekreterare support@eesolutions.se

Varför EES?

solceller

Installationer

hållbarhet

Projektering

klimatsmart

Starkt miljöengagemang

återinvestering

Smarta & Säkra lösningar

Samarbetspartners

onlineelektrikern_logo

Onlineelektrikern är hemsidan där du kan boka din elinstallation online och välja tid och datum som passar dig. Vi är stolta samarbetspartners med den innovativa hemsidan för elinstallationer.

Ta kontakt

Vi hjälper er skapa framtiden.

bottom of page